Bir
20

LOGISTIKOS CENTRŲ APŠVIETIMO REKOMENDACIJOS

Apšvietimas – kaip sandėliavimo priemonė

Logistikos centrai ir sandėliai statomi visuose prekybos ir pramonės sektoriuose. Darbo pobūdis remiasi įvairaus dydžio prekių priėmimu, saugojimu ir išdavimu.

Logistikos centrai dažniausiai veikia 24 val. per parą, ir svarbiausia apšvietimo rolė – užtikrinti greitį ir maksimaliai sumažinti klaidų ir avarijų kiekį. Tai reikalauja gerų apšvietimo sąlygų, ir atvirose priėmimo ir sandėliavimo teritorijose, ir tarpuose tarp sandėliavimo stelažų.

Logistikos centro pobūdis

Logistikos centrų ir sandėlių veikla yra pramonės ir prekybos organizacijų šerdis arba kaip pagalbinė pramonės įmonių veikla. Nors pastatų dydžiai skiriasi, veikla išlieka tokia pat. Pristatomi kroviniai iškraunami, tikrinami ir išrūšiuojami prieš sudedant į laisvas vietas stovinčiuose stelažuose (aukštis 6-9 m) ir/arba aukštuose stelažuose (aukštis iki 18 m) su siaurais tarpais. Priėmimo ir išdavimo zonos projektuojamos atviro tipo riboto lubų aukščio (4-7 m) pastatuose. Visi logistikos centrai turi pakrovimo nišas sunkvežimiams ir/arba prekiniams traukiniams.

Apšvietimo pobūdis

Sandėliuose eismo saugumas priklauso nuo apšvietimo, parodančio kliūtis ir apšviečiančio visus esamus ženklus. Atviro tipo priėmimo, saugojimo ir išdavimo zonose svarbiausia horizontali apšvieta. Tarp aukštų stelažų reikalinga giliai prasiskverbianti šviesa, kuri užtikrintų ir atitinkamą vertikalią apšvietą, kad keltuvo vairuotojas gerai matytų ir užsakymo lapą ir produktų identifikavimo numerius ant lentynų. Labai svarbus akinimo ribojimas, ypač stelažų zonose. Kai tarpai tarp stelažų ne visą laiką užimti, šviesos srautą galima reguliuoti, taip taupant elektros energiją.

Apšvietimo rekomendacijos atviro tipo priėmimo ir išdavimo zonose
apšvietos lygis vidutinis 200 – 500  liuksai (lux)
tolygumas vidutinis Emin/Eave > 0,6
spalvinė temperatūra neutrali – dienos šviesos 4000 K < Tc < 5300 K
Spalvų atgava vidutinė Ra > 60
kiti reikalavimai
Apšvietimo rekomendacijos stelažų zonose
apšvietos lygis vidutinis >100 liuksų (lux) vertikali
200 liuksų (lux) horizontali
tolygumas> vidutinis Emin/Eave > 0,5
spalvinė temperatūra neutrali – dienos šviesos 4000 K < Tc < 5300 K
Spalvų atgava vidutinė Ra > 60
kiti reikalavimai akinimo ribojimas
energijos taupymas būvio davikliai išjungimo laikas < 20 min.

Apšvietimo schema

STELAŽŲ APŠVIETIMAS

Sandėlių stelažai daugiausiai yra 7 m aukščio, o tarpai tarp jų yra 2 m pločio. Keltuvų vairuotojai turi padėti prekes teisingoje lentynos vietoje bei paimti teisingas prekes greitai ir saugiai. Tarp stelažų rekomenduojami vienos lempos su siauro šviesos srauto kampo reflektoriumi šviestuvai (TMX 400 158 HFR / GMX 465 158 HCN) su elektros energiją taupančiais balastais ir efektyviomis liuminescencinėmis lempomis (MASTER TL-D 58W/840). Jais užtikrinama pakankama apšvieta grindų lygyje ir atitinkama vertikali apšvieta lentynoms. Šviestuvai montuojami ant sujungiamos magistralinės sistemos (TTX 400..7), kabinamos prie lubų greitam ir lengvam instaliavimui.

IŠDAVIMO ZONOS APŠVIETIMAS

Tolygus difuzinis apšvietimas užtikrinamas plataus kampo liuminescenciniais šviestuvais (TMX 400 158 HFP / GMX 430 1258 ir TMX 400 258 HFP / GMX 430 1258), šioje zonoje išdėstytais visu ilgiu trimis eilėmis. Efektyvios liuminescencinės lempos (MASTER TL-D 58W/840) garantuoja ilgą tarnavimo laiką, gerą spalvų atgavą ir neutraliai baltą atspalvį. Dviejų lempų šviestuvai išdėstomi prie pakrovimo nišų, kad padidinti apšvietos lygį. Šviestuvai taip pat montuojami ant sujungiamos magistralinės sistemos (TTX 400..7), nuleistos nuo lubų iki 7-8 metrų aukščio.

AVARINIS APŠVIETIMAS

Nutrūkus elektros maitinimui, šios zonos ir tarpai tarp stelažų apšviečiami pagal avarinio apšvietimo reikalavimus. Avarinio apšvietimo metu atviro tipo erdvė apšviečiama šviestuvais su avarinio apšvietimo blokais (TMX 400 158 arba 258 HFP EL3 / GMX 430 1258) ir tarpai tarp stelažų apšviečiami avariniais šviestuvais (TMX 400 158 HFP EL3 / GMX 465 158 HCN). Šie šviestuvai yra integruojami į magistralę ir yra pagrindinio apšvietimo dalis. Šiais šviestuvais užtikrinamas 0,5 lux antipanikinis avarinis apšvietimo lygis.

 

APŠVIETIMO VALDYMAS

Tarp stelažų TX400 šviestuvų linijose galima naudoti LINESENSE apšvietimo valdymo sistemą. Vos keli spragtelėjimai ir tarpas tarp stelažų bus apšviečiamas, kai atsiras judesys jame. Tokiu atveju, galimas elektros energijos taupymas iki 75%.

Medžiagų sąrašas

Pateikiami aukščiau pavaizduoto „standartinio“ logistikos centro apšvietimo produktų tipai ir kiekiai. Norint apšviesti patalpas, reikia žinoti tikslius matmenis ir interjero dekorą, o šviestuvų išdėstymas bus panašus į pateiktą brėžinyje.

Įrašo komentaras

GOOGLE Ads


Kategorijos

Naujausi įrašai

Žymos

Archyvai

Naujausi komentarai

Partneriai

Metainformacija

Puslapiai

Reklama