Rgp
7

Nauja Hager tebis KNX įtaisų karta

Pastatuose naudojamoms sistemoms įmonė Hager pristatė naujos kartos sistemos „tebis“ įtaisus, atitinkančius standarto „Konnex“ reikalavimus, o siūloma sistema „tebis TX“ (technologiškai patobulintas sistemos „tebis TS“ variantas) sudaro galimybes dar paprasčiau taikyti magistralių sistemas neprogramuojant asmeniniu kompiuteriu. Sistemą „tebis“ įmonė „Hager“ papildo kompleksiniu radijo ryšiu valdomų įtaisų paketu, kuriuos naudojant galima visiškai arba iš dalies įrengti netiesiant laidų.Didesnis komfortas valdant radijo ryšiu

Sistemos „tebis Funk KNX“ įtaisai veikia pastatų sistemoms skirtu 868 MHz dažniu, todėl nebūna trukdžių kitoms belaidėms sistemoms (mobiliojo telefoninio ryšio sistemos arba įvairialypės terpės nuotolinio valdymo sistemos). Ryšys užtikrinamas iki 30 metrų atstumu pastatuose ir 100 metrų atstumu atviroje erdvėje. Naudojant kartotuvus (stiprintuvus) siekį galima lengvai padidinti. Radijo ryšiu valdomi komponentai kaip siųstuvai turi 2 arba 4 įėjimus, o kaip imtuvuose, juose numatyta 16 A perjungimo išėjimas, 5 A išėjimas žaliuzėms, taip pat išėjimas į kištukinius lizdus. Be to, sistemą papildo du įtaisai su universaliais įėjimais (išėjimais), taip pat 4, 8 ir 24 kanalų nuotolinio valdymo pultai. Labai praktiška tai, kad esamus kištukinius arba jungiklių lizdus galima panaudoti sistemos „tebis Funk KNX“ po tinku įtaisomiems įėjimams ir išėjimams arba tarpinėms kištukinėms jungtims. Taip klasikinėse elektros srovės paskirstymo sistemose be didelių sąnaudų galima įtaisyti papildomą įrangą.

Programavimas sąsajos prietaisu „TX100“

Sistemos „tebis TX“, „tebis Funk KNX“ arba net ir mišrios sistemos atiduodamos naudoti taikant nešiojamąjį sąsajos prietaisą „TX100“. Ši vadinamoji ryšio sąsaja, laidais sujungtas sistemos dalis susieja su radijo ryšiu valdomais įtaisais. Sąsajos prietaisas sudaro galimybes programuoti, taip pat atiduoti naudoti sistemas „tebis“ radijo ryšiu, neatsižvelgiant į buvimo vietą. Nebūtina programuoti asmeniniu kompiuteriu. „TX100“ leidžia ne tik rankiniu būdu numeruoti įėjimus ir atlikti išėjimų paskirstymą – galima taikyti ir kitus programavimo metodus, pavyzdžiui, automatinis prietaisų nuskaitymas, darbas su grupių adresais arba parametrų parinkimas loginėms funkcijoms. Sistemos parametrai įsimenami kartu pateikiamoje kortelėje „Standard SmartMedia“.

Didesnis rentabilumas

Dėl to, kad valdymo signalai į sistemos įtaisus perduodami radijo ryšiu, dažniausiai visai nebereikia tiesti sienose daug sąnaudų reikalaujančių valdymo kabelių. Ypač tais atvejais, kai pastato konstrukcija savita (pavyzdžiui, mūrinis statinys su permatomomis sieninėmis konstrukcijomis, betono arba stiklo pertvaros), taip pat vykdant restauravimo darbus tokios radijo ryšiu valdomos sistemos – tai daug pranašumų turintis variantas. Ir nuošalias arba sunkiai pasiekiamas gyvenamųjų namų ir kontorų zonas arba net ir pagalbinius pastatus galima lengvai susieti su magistralių sistema arba prijungti praplečiant radijo ryšio zoną. Verta pažymėti tai, kad esamas sistemas „EIB“ galima lengvai praplėsti naudojant radijo ryšiu valdomus, standarto „KNX“ reikalavimus atitinkančius įtaisus.

Paruošta pagal UTU ir spec.lt informaciją

Įrašo komentaras

GOOGLE Ads


Kategorijos

Naujausi įrašai

Žymos

Archyvai

Naujausi komentarai

Partneriai

Metainformacija

Puslapiai

Reklama