Rgp
7

Ar gali temperatūros reguliatorius taupyti pinigus?

Seniai baigėsi tie laikai, kai norėdami reguliuoti būsto šilumą ar išvėdinti patalpas atverdavome langus ir duris. Dabar sukurti tokie modernaus dizaino reguliavimo prietaisai, kurie visa tai atlieka už mus. Dauguma iš mūsų seka technines naujoves ir nori jas pritaikyti sau, kad palengvintų ne tik buitį, bet ir jaustųsi gerai. Visi norime būti tikri, kad mūsų pasirinkimas tikrai geras.

Ar gali temperatūros reguliatorius taupyti mūsų pinigus? Žinoma, kad gali. Ir ne tik taupyti, bet ir suteikti komfortą mums pageidaujamu laiku. Tai daro naujos kartos „Eberle Controls GmbH“ programuojami temperatūros reguliatoriai. Reguliatorius renkamės atsižvelgdami į tai, ką norime reguliuoti ir kokio rezultato tikimės.„Eberle“ gamina įvairios paskirties termomechaninius bei elektroninius reguliatorius. Ši plačiai žinoma firma yra patalpos temperatūros reguliatorių lyderė pasaulinėje rinkoje. Elektroniniai temperatūros reguliatoriai pasižymi ypatingu tikslumu, greitai pasiekia nustatytą temperatūrą ir turi daug temperatūrų bei laiko programų.

Vienas naujausių tokių elektroninių reguliatorių yra Instat Plus. Šis programuojamas reguliatorius skirtas reguliuoti patalpos temperatūrą ir naudojamas kartu su elektriniais šildymo prietaisais, elektrinio grindų šildymo įranga, cirkuliaciniais ir šilumos siurbliais, tepaliniais ir dujiniais šilto vandens šildymo prietaisais.

Instat Plus reguliatoriaus privalumai:

 • paprastas programavimas naudojant tik 4 mygtukus
 • dingus elektros srovei, programa išsaugoma atmintyje
 • automatinis vasaros, žiemos laiko pakeitimas
 • ypatingos funkcijos parinkimas atostogoms ar vakarui, tai yra temperatūra parenkama tam tikram dienų skaičiui arba vakaro temperatūra palaikoma tik 3 valandas
 • lengvai parenkama programa
 • galimybė pasirinkti 2, 4 ar 6 jungimo laikus
 • apsauga nuo pašalinių įsikišimų
 • protinga šildymo kreivė
 • temperatūros priderinimas individualiems poreikiams
 • 5 skirtingos laiko programos
 • perjungimas nuo šildymo prie šaldymo
 • aukščiausios ir žemiausios temperatūrų
 • apribojimas apsauga nuo užšalimo

Kaip matome, galimybės išties didelės, todėl išsirinkti optimalų komfortą nesunku.

Protinga šildymo kreivė

Prietaisas pats nustato, kiek reikia pašildyti, kad nustatytu laiku būtų pasiekta pageidaujama temperatūra. Pavasarį ir rudenį ši funkcija ypač padeda racionaliai naudoti elektros energiją, mažinti jos sąnaudas ir kartu anglies dvideginio poveikį aplinkai.

Prie efektyvių, programuojamos temperatūros reguliatorių, kuriuose yra minėtos šildymo kreivės funkcija, galima priskirti ir Instat 6, Instat 8. Jų programavimo galimybės irgi yra didelės. „Eberle“ naujos kartos reguliatoriai sukonstruoti taip, kad pakeltų ir palaikytų optimalią temperatūrą ir garantuotų efektyvų elektros energijos naudojimą. Tai nebūtinai turi būti programuojamas reguliatorius.

Patalpos arba grindų šildymo sistemose naudojami ir elektroniniai temperatūrų reguliatoriai tik su naktinės temperatūros mažinimo funkcija, kurią ją galima reguliuoti vienu mygtuko spustelėjimu. Reguliatoriuose su laikmačiu ši funkcija yra automatinė: kai patalpa nenaudojama, pvz., nakties metu, temperatūra automatiškai sumažėja septynioms valandoms 5°C, t. y. grįžta prie energijos taupymo režimo.

Termomechaniniai temperatūros reguliatoriai

Tais atvejais, kai nebūtina labai tiksliai nustatyti temperatūrą, galima naudoti termomechaninius patalpos reguliatorius. Šių reguliatorių veikimo principas labai paprastas: kai jie naudojami šildymo prietaisams reguliuoti, reguliatoriaus kontaktai atsidaro, kada temperatūra kyla, ir užsidaro, kai temperatūra krenta.

Atvirkštinis veiksmas vyksta, kai naudojame šaldymo prietaisams: tada kontaktas užsidaro, kada temperatūra kyla ir atsidaro, kada ji krenta.

Kaip minėjome, šie reguliatoriai nėra labai tikslūs, histerezė yra apie 0,5°C. Jeigu reguliatoriaus rankenėle nustatysime pageidaujamą temperatūrą, tikslus įjungimo taškas bus pasiektas apytikriai tik po 1 ar 2 valandų. Normalus termomechaninių reguliatorių darbo ciklas yra 5 ar 6 kartai per valandą.

Paprastai šie temperatūros reguliatoriai yra paviršinio montavimo.

Palyginti su elektroniniais temperatūros reguliatoriais, termomechaniniai yra kur kas pigesni.

Montavimas

Daugeliui atrodo, kad nesvarbu, kur sumontuosi temperatūros reguliatorių. Tačiau jeigu montuosime jį netinkamoje vietoje, reguliatorius ne tik gerai neatliks savo funkcijos, bet ir mums neduos naudos.

Termomechaninis ir elektroninis temperatūros reguliatorius montuojamas tokioje patalpos vietoje, kad:

 • į jį nekristų tiesioginiai saulės spinduliai
 • laisvai cirkuliuotų oras
 • nebūtų skersvėjo
 • nebūtų tiesioginio šilumos poveikio
 • nedengtų užuolaidos, spintos, lentynos ir pan.
 • apytikriai 1,5 m aukštyje nuo grindų

Paprasta, patogu ir ekonomiška

Ir termomechaninių, ir elektroninių reguliatorių montavimas nesudėtingas. Nors termomechaniniai reguliatoriai nėra labai tikslūs, bet yra kokybiški ir palyginti nebrangūs. Elektroniniai temperatūros reguliatoriai pasižymi didelėmis reguliavimo galimybėmis, yra tikslūs, greitai pasiekia nustatytą temperatūrą, racionaliai naudoja elektros energiją ir, galima sakyti, taupo mūsų pinigus.

Paruošta pagal ELEKTROBALT informaciją

Įrašo komentaras

GOOGLE Ads


Kategorijos

Naujausi įrašai

Žymos

Archyvai

Naujausi komentarai

Partneriai

Metainformacija

Puslapiai

Reklama